Imazhues i thatë HQ-460DY

Imazhues i thatë HQ-460DY

Përshkrim i shkurtër:

Imazhi i thatë HQ-460DY është një procesor termo-grafik i filmit i krijuar për imazhe radiografike dixhitale. 


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Isshtë një dhe i vetmi krijues termik i thatë mjekësor i prodhuar në vend. Seria HQ-DY Dry ​​Imager përdor teknologjinë më të fundit të drejtpërdrejtë të imazhit termik të thatë që strehon një gamë të plotë të aplikacioneve, duke përfshirë CT, MR, DSA dhe SH.B.A., si dhe aplikacione CR / DR për GenRad, Ortopedi, Imazhe Dental dhe më shumë. Imazhi i thatë i serisë HQ i kushtohet saktësisë në diagnozë me cilësinë e tij të jashtëzakonshme të imazhit dhe ofron furnizim të imazheve të përballueshëm për nevojat tuaja.

- Teknologji termike e thatë
- Fishekë filmi me ngarkesë të ditës
- Sirtari i dyfishtë, mbështet 4 madhësi filmi
- Shtypje me shpejtësi, efikasitet më të lartë
- Ekonomik, i qëndrueshëm, i besueshëm
- Dizajn kompakt, instalim i lehtë
- Operacion i drejtë përpara, miqësor për përdoruesin

Përdorimi

Imazhi i thatë i serisë HQ-DY është një pajisje dalëse e imazhit mjekësor. Isshtë përpunuar për të arritur performancën e tij optimale kur përdoret me filma të thatë mjekësorë të markës HQ. Ndryshe nga metoda e vjetër e përpunuesve të filmit, imazhi ynë i thatë mund të funksionojë në kushtet e dritës së ditës. Me eliminimin e lëngut kimik, kjo teknologji e shtypjes së thatë termike është dukshëm më miqësore me mjedisin. Sidoqoftë, për të siguruar cilësinë e imazhit të daljes, ju lutemi mbani larg burimit të nxehtësisë, rrezeve të diellit direkte dhe gazit acid dhe alkalik siç janë sulfuri i hidrogjenit, amoniaku, dioksidi i squfurit dhe formaldehidi, etj.

Specifikimet

Teknologjia e printimit

Direkt termik (film i thatë, me dritë të ditës)

Rezolucioni Hapësinor

320dpi (12,6 piksel / mm)

Rezolucioni i kontrastit në shkallën gri

14 bit

Sirtari i filmit

Dy tabaka furnizimi, gjithsej kapaciteti 200 fletësh

Madhësitë e filmit

8 "× 10", 10 "" × 12 ", 11" "× 14", 14 "" 17 "

Filmi i zbatueshëm

Filmi termik mjekësor i thatë (baza blu ose e qartë)

Ndërfaqja

10/100/1000 Base-T Ethernet (RJ-45)

Protokolli i Rrjetit

Lidhja standarde DICOM 3.0

Cilësia e imazhit

Kalibrimi automatik duke përdorur densitometër të integruar

Paneli i kontrollit

Ekran me prekje, Shfaqje Online, Alert, Fault dhe Aktiv

Furnizimi me energji elektrike

100-240VAC 50 / 60Hz 600W

Pesha

50 kg

Temperatura e punës

5 ℃ -35

Lagështia e magazinimit

30% -95%

Temperatura e magazinimit

-22 ℃ -50


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni

    KATEGORIT E PRODUKTIT

    Përqendrohuni në ofrimin e zgjidhjeve mong pu për 5 vjet.