Сува сликар HQ-460DY

Краток опис:

Сува сликар HQ-460DY е термо-графички филмски процесор дизајниран за дигитална радиографија. 


Детали за производот

Ознаки на производот

Тоа е единствениот и домашно дизајниран медицински сув термички сликар. Сувата сликарка во серијата HQ-DY ја користи најновата технологија за директно суво термичко снимање, која опфаќа цел спектар на апликации, вклучувајќи КТ, МР, ДСА и САД, како и апликации за ЦР / ДР за GenRad, Ортопедија, Стоматолошки слики и многу повеќе. Сувиот сликар од серијата HQ посветува прецизност во дијагностицирањето со својот извонреден квалитет на сликата и нуди прифатлива снабдувачка слика за вашите потреби

- Сува термичка технологија
- Касети за филмови со дневно светло
- Двоен послужавник, поддржува 4 големини на филмови
- Брзо печатење, поголема ефикасност
- Економичен, стабилен, сигурен
- Компактен дизајн, лесна инсталација
- Директно напредно работење, лесно за корисниците

Употреба

Сувиот сликар на серијата HQ-DY е уред за излез од медицинска слика. Тој е дизајниран за да ги постигне своите оптимални перформанси кога се користи со медицински суви филмови со марка HQ. Различен од стариот метод на филмски процесори, нашиот сув сликар може да се работи под дневна светлина. Со елиминација на хемиска течност, оваа технологија за термичко суво печатење е значително еколошка. Меѓутоа, за да се обезбеди квалитет на излезната слика, ве молиме држете се подалеку од извор на топлина, директна сончева светлина и киселински и алкален гас, како што се водород сулфид, амонијак, сулфур диоксид и формалдехид, итн.

Спецификации

Технологија за печатење

Директен термички (сува, дневна светлина)

Просторна резолуција

320dpi (12,6 пиксели / мм)

Резолуција на контраст во сива скала

14 бита

Филмска лента

Две ленти за напојување, вкупно капацитет од 200 листови

Големини на филмови

8 "× 10", 10 "" 12 ", 11" 14 ", 14" 17 "

Применлив филм

Медицински сув термички филм (сина или чиста основа)

Интерфејс

10/100/1000 базен-Т етернет (RJ-45)

Протокол за мрежа

Стандардна врска DICOM 3.0

Квалитет на слика

Автоматска калибрација со употреба на вграден дензитометар

Контролен панел

Екран на допир, Интернет дисплеј, Предупредување, Дефект и Активно

Напојување

100-240VAC 50 / 60Hz 600W

Тежина

50 кг

Работна температура

5 ℃ -35

Влажност на складирање

30% -95%

Температура на складирање

-22 ℃ -50


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

    Фокусирајте се на обезбедување решенија за монг пу 5 години.