Вести

 • Hu-q HQ-460DY Dry ​​Imager: висококвалитетно и достапно решение за медицинска слика

  Hu-q HQ-460DY Dry ​​Imager: висококвалитетно и достапно решение за медицинска слика

  Дали сте во потрага по висококвалитетно и достапно решение за медицинска слика?Ако е така, размислете за HQ-460DY Dry ​​Imager од Huqiu Imaging, водечки истражувач и производител на опрема за сликање во Кина.HQ-460DY Dry ​​Imager е термографски филмски процесор дизајниран за дигитална радиографија...
  Прочитај повеќе
 • Инженер за услуги на Huqiu Imaging на мисија

  Инженер за услуги на Huqiu Imaging на мисија

  Нашиот посветен сервисен инженер моментално е во Бангладеш, тесно соработува со нашите ценети клиенти за да обезбеди врвна поддршка.Од решавање проблеми до подобрување на вештините, ние сме посветени да обезбедиме нашите клиенти да го извлечат максимумот од нашите производи и услуги.Во Huqiu Imaging, се гордееме со вас...
  Прочитај повеќе
 • Huqiu Imaging & MEDICA повторно се обединуваат во Дизелдорф

  Huqiu Imaging & MEDICA повторно се обединуваат во Дизелдорф

  Годишната „Меѓународна изложба за болници и медицинска опрема MEDICA“ беше отворена во Дизелдорф, Германија од 13-ти до 16-ти ноември 2023 година. Huqiu Imaging прикажа три медицински слики и медицински термални филмови на изложбата, лоцирана на штандот број H9-B63.Оваа изложба се собра...
  Прочитај повеќе
 • медика 2023 година

  медика 2023 година

  Возбудени сме да ве поканиме на претстојниот MEDICA 2023, каде што ќе ги прикажеме нашите најнови производи и услуги на штандот 9B63 во салата 9. Едвај чекаме да ве видиме таму!
  Прочитај повеќе
 • Медицински сува сликари: Нова генерација на уреди за медицински слики

  Медицински сува сликари: Нова генерација на уреди за медицински слики

  Медицинските сува слики се нова генерација на уреди за медицински слики кои користат различни типови на суви филмови за да создадат висококвалитетни дијагностички слики без потреба од хемикалии, вода или темни простории.Медицинските суви слики имаат неколку предности во однос на конвенционалните влажни фолии...
  Прочитај повеќе
 • Вработуваме!

  Меѓународен претставник за продажба (руски зборува) Одговорности: - Соработувајте со раководството за да ги интегрирате стратегиите за раст на територијата на ниво на група.- Одговорен за постигнување на продажба на производи на нови и воспоставени сметки за да се постигнат продажните цели и поголема пенетрација на пазарот....
  Прочитај повеќе
 • Медика 2021 година.

  Медика 2021 година.

  Медика 2021 се одржува во Дизелдорф, Германија оваа недела и со жалење објавуваме дека не можеме да присуствуваме оваа година поради ограничувањата за патување со Ковид-19.MEDICA е најголемиот меѓународен медицински саем на кој се среќава целиот свет на медицинската индустрија.Секторските фокуси се медицински ...
  Прочитај повеќе
 • Церемонија на поставување на темел

  Церемонија на поставување на темел

  Церемонија на отворање на основата на новото седиште на Huqiu Imaging Овој ден означува уште една важна пресвртница во нашата 44-годишна историја.Возбудени сме што можеме да го објавиме почетокот на градежниот проект на нашето ново седиште....
  Прочитај повеќе
 • Huqiu Imaging на Медика 2019 година

  Huqiu Imaging на Медика 2019 година

  Уште една година на раздвижениот трговски саем Медика во Дизелдорф, Германија!Годинава го поставивме нашиот штанд во хала 9, главната сала за производи за медицински слики.На нашиот штанд ќе ги најдете нашите модели на печатачи 430DY и 460DY со сосема нов изглед, поелегантен и повеќе...
  Прочитај повеќе
 • Медика 2018 година

  Медика 2018 година

  Нашето 18-годишно учество на медицинскиот саем во Дизелдорф, Германија Huqiu Imaging ги прикажува своите производи на Медицинскиот саем во Дизелдорф, Германија, од 2000 година, со што оваа година 18-ти пат учествуваме на светскиот...
  Прочитај повеќе