PT-125 CTP процесор за плочи

Краток опис:

Процесорот CTP плоча од серијата PT е дел од системите за обработка на плочи CTP.


Детали за производот

Ознаки на производи

Тие се високо автоматизирани машини со дива толеранција на прилагодување на контролата на обработката и широк опсег на примена.Како поранешен производител на OEM за процесорите на Kodak CTP плоча, Huqiu Imaging е водечки играч во оваа област.Ние сме посветени да им обезбедиме на нашите клиенти процесори со врвен квалитет по прифатлива цена.Нашите процесори со плочи PT-125 се дизајнирани да даваат конзистентни и висококвалитетни резултати и се тестирани на пазарот со текот на годините.

Карактеристики на производот

⁃ Потопениот валјак со регулација на брзина без чекори, дозволува автоматизиран работен циклус.
⁃ Зголемен LED екран, работа со 6 прекинувачи, кориснички интерфејс.
⁃ Напреден систем: независен електричен, софтверски систем за контрола, програмабилен систем за контрола на микропроцесор, 3 опции за перење, развој на систем за контрола на температурата на течноста што ја контролира температурата на развој на прецизно ±0,3℃.
⁃ Развивањето течност што се надополнува автоматски според употребата, помага да се одржи подолга активност на течноста.
⁃ Филтрите може лесно да се отстранат и исчистат или заменат за само неколку моменти.
⁃ Резервоар за развој со голем капацитет, широк Φ54mm(Φ69mm), киселинско и алкално отпорно гумено вратило, обезбедувајќи издржливост и стабилност на плочата.
⁃ Компатибилен со четки за вратило со различна цврстина и материјал.
⁃ Функција за повторно перење за да се добие оптимална чистота на распоредот.
⁃ Заштеда на енергија и намалување на трошоците за автоматски режим на мирување, систем за автоматско рециклирање лепило и високо ефикасен систем за сушење на топол воздух.
⁃ Надградениот комуникациски интерфејс се поврзува директно со CTP.
⁃ Опремен со прекинувач за итни случаи и систем за предупредување за да се спречи дефект со прегревање, суво загревање и ниско ниво на течност.
⁃ Лесно одржување: вратило, четка, циркулациони пумпи се отстранливи.

PT-125 Термички CTP процесор за плочи

Димензии (ВxШ): 3423 mm x 1710 mm
Волумен на резервоарот, развивач: 56L
Барања за напојување: 220V (еднофазен) 50/60hz 4kw (макс)
Максимална ширина на плочата: 1250 mm Брзина на облогата на плочата: 380 mm/min~2280mm/min
Дебелина на плочата: 0,15mm-0,40mm
Прилагодливо време на развој: 10-60 секунди
Прилагодлива температура, развивач: 20-40℃
Прилагодлива температура, фен: 40-60℃
Прилагодлива рециркулација на потрошувачката на вода: 0-200 ml
Прилагодлива брзина на четката: 60r/min-120r/min
Нето тежина: 350 кг


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

    Фокусирајте се на обезбедување решенија повеќе од 40 години.